Вы можете купить таблетки и лекарства по низкой цене в Черкассах и Черкасской области. Аптека Ваше здоровье предлагает широкий ассортимент: таблетки от кашля, лекарства против головной боли, высокого давления, варикозного расширения вен, капли от насморка
Косметика и лечебные средства по уходу представлены в огромном ассортименте в сети аптек Ваше здоровье. Вы можете купить крем, тоник или лосьон от лучших производителей аптечной косметики
Аптека Ваше здоровье предлагает широкий ассортимент средств и предметов по уходу по самой низкой цене. У нас можно выгодно купить товары по уходу за больными.
Товары для мам и детей: памперсы, соски, пустышки, молокоотсосы вы можете купить в аптеке Ваше здоровье. У нас представлен самый широкий ассортимент товаров для детей от лучших мировых производителей
Аптека Ваше здоровье предлагает по низкой цене: вата, марля, салфетки, бинты самого лучшего качества. Также Вы можете купить грелки как взрослые, так и детские. Аптека в городе Черкассы №1.
Аптека Ваше здоровье предлагает по низкой цене глюкометры, тонометры, ингаляторы и термометры. На все медицинское оборудование есть гарантия, и только оригинальные модели. Предлагаем широкий ассортимент техники для дома от лучших производителей.
Здоровое питание – залог долголетия. Аптека Ваше здоровье предлагает широкий ассортимент товаров здорового питания, минеральных вод, трав по низким ценам в городе Черкассы и Черкасской области
Аптека Ваше здоровье предлагает большой выбор Бадов по доступной цене. Вы можете купить добавки для похудения, для зрения или просто для укрепления иммунитета. Бады в Черкассах по самой низкой цене.
article266.jpg

Ботулізм: Що потрібно знати

Ботулізм - страшне і підступне захворювання, черговий спалах якого зафіксований зараз в Україні. Що потрібно знати про цю недугу, щоб убезпечити себе і близьких? Як подолати хворобу, якщо вона все ж наздогнала?
Ботулізм належить до числа інфекційно-токсичних захворювань. Особлива небезпека полягає в ймовірності смертельного результату. Розвиток хвороби спровоковано особливим мікробом, який носить назву «клостридий». Середовищем її проживання є кишечник деяких тварин, а також грунт. В анаеробних умовах (при повній відсутності кисню) цей мікроб виробляє ботулотоксин.
 
Основні шляхи зараження ботулізмом
 
Найчастіше ботулізм провокують продукти харчування: овочі, м'ясо, риба, гриби. При цьому, як правило, вони недостатньо добре очищені, вимиті і термічно оброблені. Потенційну небезпеку несе консервація, особливо приготована в домашніх умовах, в'ялена і копчена риба, ковбасні вироби.
Відомий і такий шлях зараження ботулізмом, як через рану. У неї можуть потрапити небезпечні бактерії, які викидають ботулотоксин, що в свою чергу всмоктується в кровотік і викликає хворобу.
На окрему увагу заслуговує захворювання ботулізмом у дітей першого року життя (як правило, до шести місяців). Найчастіше воно проявляється внаслідок недотримання гігієнічних і санітарних норм. А також слід врахувати, що ботулотоксин може передаватися з грудним молоком. Ще одним джерелом хвороби вважається мед.
 
Профілактика ботулізму
 
Щоб не заразитися ботулізмом, слід дотримуватися деяких мери обережності. Наявність ботулотоксину практично неможливо визначити за зовнішнім виглядом продуктів. Тому домашню консервацію слід піддавати додатковій термічній обробці перед вживанням (кип'ятити півгодини). Якщо продукція для цього не призначена, то зберігати її можна при температурі не вище 10 градусів.
Однозначною ознакою зіпсованості консервів є їх роздутість. При наявності такої особливості ні в якому разі не слід вживати продукт в їжу.
 
Симптоми ботулізму
 
Розвиток ботулізму досить швидкий - відбувається протягом 2-24 годин. Перші симптоми: пронос, блювота, біль у животі, злегка підвищена температура. На відміну від інших харчових отруєнь ботулізм має свої специфічні прояви - це порушення в роботі зорових і мовних органів. Варто ще раз зазначити, що при цьому немає лихоманки, температура лише трохи підвищена.
При проявах будь-яких з перерахованих вище симптомів, слід негайно звернутися за медичною допомогою! У таких випадках тільки лікарі зможуть поставити точний діагноз і призначити відповідне лікування.
Оберіть мову UKR RU
Scroll To Top