Останнім часом істотно підвищився рівень захворюваності на кір. Тому зараз, як ніколи, необхідно буде воювати всіма знаннями проти цієї недуги, щоб уберегтися від неї або вчасно розпізнати і зреагувати на симптоми.
Основна симптоматика кору
Кір належить до інфекційних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Ризик підхопити недугу найвищий серед дітей. Однак останнім часом він нерідко
атакує і дорослих в зв'язку з відсутністю щеплень або порушеннями в графіку планового вакцинації.

До числа основних проявів кору можна віднести характерні плямисто-папульозні висипання по всьому тілу, в тому числі і на слизових оболонках горла, рота і носа. При цьому захворювання супроводжується значним підвищенням температури (може досягати 40 °C) і загальною інтоксикацією організму.
Можливі ускладнення
Найбільша небезпека кору криється у високій ймовірності виникнення серйозних ускладнень. Причому, як правило, інфекція протікає набагато важче у дорослих, ніж у дітей. Варто зазначити, що 100% імунітет від цього захворювання не виробляється навіть при адекватній вакцинації. Однак в цьому випадку можна розраховувати на більш легкий перебіг хвороби.
Найнебезпечнішими ускладненнями при перенесенні кору можна вважати пневмонію, енцефаліт, лімфаденіт, а також отит, ларингіт, трахеїт і трахеобронхіт.
Основні заходи профілактики кору
Єдиним дієвим профілактичним заходом в боротьбі з коровою інфекцією є вакцинація. Її проводять в дитячому віці два рази. Однак в сучасному світі багато батьків схильні відмовлятися від щеплень, піддаючи, таким чином, на небезпеку не тільки своїх, але і інших дітей і дорослих, які можуть заразитися.
У зв'язку з постійним підвищенням ризику захворювання на кір лікарі наполягають на своєчасному проведенні планової і непланової вакцинації дітей та дорослих. У разі наявності всіх необхідних щеплень, повторно щепитися непотрібно.